Trendy dietetyczne na rok 2023

Za moment zamknie się burzliwy rok 2022. Końcówka starego i początek nowego roku, to zwykle czas, kiedy większość z nas stara się podjąć jakieś nowe plany i postanowienia na najbliższą przyszłość. Często pojawiają się tu kwestie sylwetki, zadbania o zdrowie, ćwiczeń i sposoby odżywiania. Jeśli chodzi o dietetykę i trendy żywieniowe na rok 2023, utrzymają one podobne tory jak dotychczas. Niemniej na znaczeniu przybierać będzie dbanie o dobroczynne składniki w diecie oraz precyzja w indywidualnym doborze planu dietetycznego.

Styl EKO w szerokim rozumieniu

Kontynuacja jednego z najważniejszych trendów dietetycznych, czyli świadomego odżywiania – diety dbającej o zdrowie i środowisko naturalne. Tutaj na znaczeniu będą zyskiwać dieta wegetariańska i dieta wegańska. Ale przez zainteresowanie coraz szerszych kręgów, diety te będą również występować w odmianach kompromisowych. Takich jak tzw. fleksitarianizm, czyli dieta opierająca na produktach roślinnych jak wegetarianizm, lecz z okazjonalnym spożywaniem mięsa i produktów odzwierzęcych. Poszukiwania ekologicznie świadomych oraz optymalnych do sytuacji każdego z nas, sposobów żywieniowych, kierować będą uwagę w stronę żywności roślinnej, rozsądnych zamienników mięsa, produktów naturalnych, a także żywności z rynków lokalnych.

Zwiększenie świadomości wpływu diety na zdrowie

Wiedza odnośnie odżywiania i jego wpływu na zdrowie, dociera coraz dobitniej do naszej świadomości. W czasach informacji mamy coraz lepsze możliwości tą wiedzę pozyskiwać. Zwiększenie świadomości, bezpośrednio przekłada się na zmiany nawyków żywieniowych. Zatem kierunek zmierza w świadomość diety, układanie jej, zainteresowanie się nią, zwracanie uwagi co się je oraz przechodzenie na zdrowe i zbilansowane odżywianie. Trend ten sprzyjał będzie popularności cateringów dietetycznych, które istotnie ułatwiają ludziom rozpoczęcie przygody ze zdrową dietą, wspomagającą organizm.

Rozsądne gospodarowanie i nie marnowanie żywności

Sytuacja gospodarcza nie rozpieszcza nikogo, dlatego już zwracamy pilną uwagę na nasze wydatki. W kwestiach żywieniowych, trend zostanie kontynuowany, czyli żywność będziemy kupować rozsądnie, bez zbędnych nadmiarów, które mogłyby się marnować. Wzrośnie zainteresowanie dietą, w kierunku efektywnego jej stosowania, tzn. wartościowego jedzenia z ograniczeniem produktów niezdrowych i żywności tzw. śmieciowej. W kontekście rozsądnego gospodarowania, warto będzie dokładnie przeanalizować swoje potrzeby dietetyczne i dokładne koszty czasowe oraz pieniężne samodzielnego przygotowywania diety i skonfrontować obliczenia z ofertą diet pudełkowych. Zależnie od wartości jaką założymy na swój czas pracy przy codziennym przygotowywaniu posiłków, dieta pudełkowa dostarczana do domu, może okazać się wyjątkowo korzystnym finansowo rozwiązaniem!

5/5 - (4 głosów)
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram