Posiłek potreningowy – co warto wiedzieć?

Niezależnie od tego, czy uprawiasz sport rekreacyjnie, czy zawodowo, powinieneś pamiętać o tym, jak ważna w osiągnięciu wymarzonej formy jest odpowiednio zbilansowana dieta. To właśnie ona umożliwia redukcję masy ciała lub przyrost mięśni, a dodatkowo zaopatruje organizm we wszystkie niezbędne dla niego witaminy i minerały. Doskonały posiłek potreningowy powinien zawierać przede wszystkim duże ilości dwóch składników – białka oraz węglowodanów, które odpowiadają za uzupełnianie zapasu glikogenu mięśniowego traconego podczas treningów. Z tego powodu pamiętaj o tym, aby po każdej aktywności fizycznej zafundować sobie pełnowartościowy posiłek, a jeśli nie przepadasz za gotowaniem, zainwestuj w zbilansowaną dietę z dowozem.

Fitpapu sposobem na posiłki okołotreningowe na terenie Tychów, Pszczyny, Tarnowskich Gór i nie tylko

W odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów oferujemy fitcatering obejmujący diety odchudzające oraz na zwiększanie masy mięśniowej, które świetnie sprawdzą się dla każdego miłośnika sportu. W Fitpapu przygotowaliśmy m.in. lunch boxy zawierające posiłki potreningowe o różnej wartości energetycznej. Mimo dużej popularności koktajli i smoothies bazujących na odżywkach białkowych uważamy, że dla Twojego organizmu równie dobry będzie zbilansowany posiłek oparty na naturalnie występujących białkach oraz węglowodanach. Co ważne, podczas planowania jadłospisu po wysiłku fizycznym nie zapomnij także o piciu sporej ilości wody, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Dlaczego tak istotne jest odpowiednie skomponowanie posiłku potreningowego?

Wysiłek fizyczny, zarówno ten amatorski, jak i wyczynowy, wymaga nieco większej staranności w planowaniu diety. Podczas uprawiania sportu organizm zużywa duże ilości białka oraz glikogenu mięśniowego, które każdorazowo należy uzupełniać w celu odbudowy mięśni i utrzymania ciała w dobrej kondycji. Prawidłowo zbilansowana dieta powinna być z tego powodu bogata w białko, a także węglowodany, niezależnie od tego, czy Twoim planem jest redukcja, czy też zwiększenie masy mięśniowej. Nie masz czasu na gotowanie, jednak zależy Ci na pełnowartościowych posiłkach każdego dnia? Sprawdź wszystkie diety pudełkowe Fitpapu już dziś!

Oceń
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram