Sylwetka na lato – tips and triks, gdy czasu jest niewiele

Zależnie od tego jaki jest Wasz punkt początkowy oraz do czego dążycie, różne oczywiście są porady. Bazujemy też na uogólnieniach, a indywidualna sytuacja dla każdego może być inna. Sprawdź i wprowadź skuteczne wskazówki już dziś.

Zacznijmy w pierwszej kolejności od opcji schudnięcia.

Zapewne w tym temacie, grono zainteresowanych będzie największe 😉
Otóż, w krótkim czasie – powiedzmy ok 2 miesięcy, są możliwości zgubienia co najmniej kilku dobrych kilogramów. Co przy niewielkiej nadwadze, naprawdę podrasuje sylwetkę. A przy większej, również da bardzo pozytywne efekty i co ważne, może motywacyjnie zapoczątkować skuteczną, dłuższą przemianę.

Zatem jeżeli chcecie zbić wagę, poniżej kilka najważniejszych porad:

  • Pozytywnie zmniejszcie ilość i kaloryczność posiłków. Chcecie zgubić kilka kilo – nie ma lepszej metody, jak redukcja ilości jedzenia. Słyszeliście o diecie MŻ.. ah ten czarny humor 😉 Jeśli macie taką moc, można zastosować również jakiś rodzaj postu, np. tylko warzywa przez kilka dni, wykluczenie mięsa, białego pieczywa lub mocne ograniczenie kalorii na start. Jak zmniejszyć ilość kalorii i o ile? Skorzystajcie z naszego kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego. Przeliczcie kalorycznie swoje jedzenie. Skorzystajcie z naszych przykładowych menu lub skontaktujcie się z naszą Panią dietetyk.
  • Wstrzymajcie się od słodkich i słonych przekąsek, napojów sklepowych, alkoholu oraz fastfoodów. Tu nie ma o czym mówić. Cola, lody czy burgery, z nimi nie wyjdą dobre numery. W razie chęci podjadania zaopatrzcie się w marchewki, jabłka, seler naciowy, awokado lub inne zdrowe przekąski.
  • Ruch. Wykonujcie aktywność fizyczną, adekwatną do indywidualnych potrzeb i możliwości. Dla jednych odpowiednie będą po prostu spacery, kilometr, dwa, pięć. Co dzień lub co drugi. Dla innych bieganie. Lub ćwiczenia, fitness, siłownia itp. Podejdźcie do tego rozsądnie, jeżeli normalnie nie robicie niczego, to nie ma sensu nagle zaczynać od forsownych treningów. Wyzwaniem będą już dwa pierwsze punkty o ograniczeniu kalorii i rezygnacji ze smaczków, więc lepiej obrać mniej, ale realizować, niż za dużo i nie podołać.
  • Gdy brakuje Wam czasu, szczególnie na zadbanie o dietę z odpowiednią ilością kalorii, oczywiście polecamy się z cateringiem dietetycznym. Kompletne pięcio posiłkowe menu na cały dzień, świetnie pomaga w redukcji wagi, ponieważ jesz mniejsze porcje ale częściej, co pozwala utrzymywać głód na wodzy. Do tego wygoda, oszczędność czasu i odciążenie od samodzielnego przygotowywania diety, są bezcenne.

Druga opcja to lepsza sylwetka, bardziej atletyczna, wysportowana.

Co prawda budowanie mięśni (nazwijmy symbolicznie) jest procesem zdecydowanie długotrwałym, to jednak jeśli do tej pory nie ćwiczyliście, możecie liczyć na stosunkowo niezłe efekty początkowe 😉

Przejdźmy do kilku dobrych porad:

  • Postarajcie się ułożyć plan, choćby najprostszy. A najlepiej plan i dziennik ćwiczeń. Do zmiany sylwetki konieczna jest systematyczność. Regularne ćwiczenia ze zwiększaniem ich trudności, zmuszają mięśnie i organizm do dostosowywania się i wzmacniania. Mając plan i dziennik, w którym zapisujecie ilości powtórzeń, obciążenia i postępy, łatwiej Wam będzie z systematyką oraz zrobicie pierwszy bardzo ważny krok w stronę skutecznej poprawy sylwetki.
  • Ćwiczenia siłowe i zwiększona aktywność fizyczna. Dla początkujących polecamy sprawdzenie swoich możliwości w kilku ćwiczeniach, takich jak, pompki, brzuszki/deska, podciągnięcia, przysiady lub podobne ćwiczenia ze sprzętem. W tygodniu rozruchowym, możecie ćwiczyć nawet codziennie, a później 3-4 razy w tygodniu. Obciążenia czy wybór ćwiczeń musicie podobierać samodzielnie, skorzystać z książek, internetu, YT, itp. lub skorzystać z pomocy trenera. Ogólnie im większe obciążenie i mniej powtórzeń, tym ćwiczy się bardziej siła. A im więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem, tym ćwiczy się bardziej wytrzymałość. Natomiast jedne z najlepszych ćwiczeń dla sylwetki jakie powinniście wykonywać, to ćwiczenia na głębokie mięśnie brzucha, podciąganie, pompki i przysiady lub odpowiedniki ze sprzętem/ na sprzęcie.
  • Aby mięśnie mogły się wzmacniać i rosnąć, jednakowo ważnym czynnikiem co ćwiczenia, jest dieta. Tzn. potrzebujecie dostarczać do organizmu więcej kalorii i wartości odżywczych, a białka szczególnie. W uproszczeniu, jedzenia musi być więcej niż normalnie oraz ma być wartościowe, np. nabiały, mięso, ryż, kasza, duże ilości różnorodnych warzyw, owoce + dużo wody.
  • Na koniec, ważny jest również odpoczynek, wysypianie się oraz przerwy regeneracyjne dla poszczególnych partii mięśniowych. Pamiętajcie o tym, ponieważ przeciążony organizm nie będzie w stanie się rozwijać lub postępy będą bardzo oporne. W tym i wcześniejszym punkcie, ponownie przychodzimy z pomocą, tzn dietą pudełkową dla osób ćwiczących, dostarczaną do domu. Dzięki niej zjesz odpowiednio oraz zaoszczędzisz czas i energię.

Zatem do dzieła!

Trzymamy kciuki za Wasze plany i osiągnięcia!  Fitpapu.

5/5 - (1 głosów)
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram